KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9122057
*
nr 912 2057
Axel Herman Hägg
(1835-1921), Sverige
Etsning, Axel Herman Hägg (1835-1921), Kyrka, 1904, motivet: 39x26
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2014
kl 18:59:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/8 16:24:10
1
600 kr
1/9 18:57:55
2
450 kr
15/9 18:53:57
3
600 kr
15/9 18:54:50
3
Vinnande bud
- Tema
15 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Olle Baertling, Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Axel Herman Hägg
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.
Läs mer om Axel Herman Hägg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel herman hägg etsning etsningar grafik kyrka svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:41
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:53
-
5301 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:38
*
Axel Herman Hägg
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Axel Herman Hägg
nr 912 2057
Axel Herman Hägg
(1835-1921), Sverige
Etsning, Axel Herman Hägg (1835-1921), Kyrka, 1904, motivet: 39x26
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/8 16:24:10 | 1 | 600 kr |
1/9 18:57:55 | 2 | 450 kr |
15/9 18:53:57 | 3 | 600 kr |
15/9 18:54:50 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
15 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Olle Baertling, Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Axel Herman Hägg
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och mÃ¥lare född 1835, död 1921.Läs mer om Axel Herman Hägg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel herman hägg etsning etsningar grafik kyrka svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:41 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:32 -
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:53 -
5301 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:38